facebook

Mikropigmentacja najczęściej zadawane pytania

Mikropigmentacja

 • Czy jeśli poddam się zabiegowi lub przyjdę tylko na konsultację mogę liczyć na dyskrecję? Nie chciałbym żeby wszyscy dowiedzieli, że zrobiłem coś ze swoją głową.

Oczywiście, nasi Klienci mogą liczyć na pełną dyskrecję z naszej strony. Wszelkie informacje i zdjęcia są bezpiecznie przechowywane, a do kartotek nie mają dostępu osoby trzecie.

 • Czy zdjęcia z moim wizerunkiem zostaną gdzieś opublikowane np. na stronie internetowej?

Absolutnie nie. Osoby, których twarze widoczne są na naszych stronach lub profilach społecznościowych wyraziły na to zgodę oraz przekazały nam pełne prawa do udostępnienia ich wizerunku.

 • Jak wygląda pierwsza konsultacja?

Pierwsza konsultacja ma charakter wprowadzający, daje możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania co do metody wykonania zabiegu oraz obejrzenie efektów mikropigmnetacji. Ponadto, ustalany jest zakres zabiegu – miejsca, które powinny zostać objęte mikropigmentacją, a także, co bardzo ważne, przebieg linii frontalnej. Może zostać wykonany również test, którego celem jest dobranie właściwego odcienia pigmentu oraz wykluczenie alergii.

 • Na czym polega zabieg?

Zabieg mikropigmentacji polega na wprowadzeniu, przy pomocy bardzo cienkiej igły, indywidualnie dobranego pigmentu w wierzchnią warstwę naskórka. Miejsca objęte łysieniem pokryte zostają tysiącami drobnych punktów, które do złudzenia przypominają cebulki włosowe, tworząc efekt świeżo ogolonej głowy. WIĘCEJ

 • Jak mam przygotować się do zabiegu?

Zabieg wykonywany jest na krótko ściętych włosach. Dlatego w przeddzień zabiegu należy ogolić włosy maszynką elektryczną ze zdjętą końcówką lub maszynką jednorazową. Przed zabiegiem skóra głowy nie powinna być opalana. Na 24 godziny przed planowanym zabiegiem nie należy również stosować żadnych innych kosmetyków poza wskazanymi ewentualnie przez osobę wykonującą zabieg, oraz nie zażywać leków ze sterydami, retinoidami oraz leków rozrzedzających krew, takich jak heparyny, aspiryny, pyralginy.

 • Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak. Zabieg ma bezinwazyjny, niechirurgiczny charakter. Wykonywany jest przy użyciu naturalnych barwników, i z wykorzystaniem sprawdzonych technik na najwyższym, światowym poziomie. Dodatkowo, możliwe jest skorygowanie lub usunięcie efektów zabiegu przy wykorzystaniu lasera – bez pozostawiania blizn i innych śladów ingerencji w skórę głowy.

 • Ile trwa zabieg?

Zazwyczaj, zabieg składa się z trzech sesji, których długość uzależniona jest od zakresu pigmentacji, odczuć pacjenta i każda sesja może trwać od 2-5 godzin.

 • Dlaczego muszę mieć 3 zabiegi?

Wykonanie zabiegu wymaga niezwykłej precyzji i dbałości o detale. Podczas pierwszego spotkania pracujemy nad efektem ogólnym, zazwyczaj przy użyciu jaśniejszego pigmentu. Drugie spotkanie, to dobranie idealnej mieszanki pigmentu i zagęszczenie, w celu osiągnięcia jeszcze bardziej naturalnego efektu. Podczas ostatniej wizyty dopracowujemy efekt końcowy. Wykonanie zabiegu w trzech etapach jest gwarancją jakości i naturalnego wyglądu.

 • Czy są jakieś ograniczenia wiekowe do przeprowadzenia zabiegu?

Nie. Zabieg mikropigmentacji wykonywany może być niezależnie od wieku.

 • Czy zabieg mikropigmentacji jest bolesny?

Odczuwany dyskomfort zależy od indywidualnych uwarunkowań każdej osoby oraz pigmentowanych miejsc, zazwyczaj ból odczuwany podczas zabiegu jest znikomy.

 • Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

Na pewno dobrze! Efekt końcowy widoczny jest natychmiast. Zaczerwienienie, które pojawia się w trakcie wykonywania zabiegu, w zależności od jego intensywności i indywidualnych uwarunkowań klienta, powinno ustąpić w przeciągu od godziny do 48 godzin. W ciągu miesiąca pigment rozjaśni się o około 30-40%.

 • Jak często muszę golić głowę po zabiegu?

Ponieważ efekt końcowy przypomina świeżo ogoloną głowę (delikatne, szare kropki), po wykonaniu zabiegu zalecane jest golenie głowy maksymalnie co dwa dni, a najlepiej codziennie. Odrośnięty włos z kropki staje się kreską.

 • Czy stosowane pigmenty zmieniają kolor?

Tak. W okresie około trzech tygodni po zabiegu zastosowany pigment osiąga swój docelowy kolor, jaśniejąc o około 30-40%.

 • Czy muszę stosować po zabiegu specjalne leki lub kosmetyki?

Stosowanie specjalnych kremów czy kosmetyków nie jest konieczne, jednakże wskazane jest zabezpieczanie skóry głowy kremem z filtrem podczas dłuższej obecności na ostrym słońcu – pozwala to na ograniczenie złuszczania się skóry, co ma wpływ na przedłużenie trwałości zabiegu.

 • Czy muszę jakoś specjalnie chronić głowę po zabiegu?

Zasady pielęgnacji są niezwykle proste. Bezpośrednio po zabiegu, przez około 2-3 dni nie należy jej golić ani myć. Przez około siedem dni należy unikać nadmiernego pocenia głowy, wizyt na siłowni.  Trzeba chronić głowę przed działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo, przez kilka dni należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie. Zawsze warto zabezpieczać skórę głowy kremem z filtrem w czasie ekspozycji na słońcu – pozwala to na przedłużenie trwałości zabiegu.

 • Czy zabiegi mikropigmentacji mogą poddawać się również kobiety?

Oczywiście. Mikropigmentacja jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet pragnących optycznie zagęścić włosy poprzez zacienienie skóry głowy. Efekt końcowy, zarówno przy krótkich jaki i długich włosach, jest niezwykle realistyczny.

 • Czy możliwe jest usunięcie efektów mikropigmentacji?

Tak. Ponieważ pigment wprowadzany jest w wierzchnie warstwy naskórka istnieje możliwość usunięcia lub skorygowania efektów zabiegu przy wykorzystaniu lasera. Zabieg taki jest bezbolesny, bezpieczny, nie pozostawia blizn i śladów wcześniejszej ingerencji w skórę głowy.

 • Czy trzeba odnawiać mikropigmentację po jakimś czasie?

Tak. Trwałość zabiegu uzależniona jest od kilku czynników: indywidualnych uwarunkowań klienta (reakcja na pigment, rodzaj skóry, tryb życia itp.), intensywności zastosowanego pigmentu, ilości sesji. Średnio wynosi od około roku do trzech lat. Wskazane jest wtedy wykonanie zabiegów odświeżających efekt.

 • Ile kosztuje zabieg mikropigmentacji?

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie i zależy od obszaru objętego mikropigmentacją. CENNIK.

 • Czy muszę płacić za pierwszą konsultację?

Koszt indywidualnej konsultacji wprowadzającej, przeprowadzanej przez wykwalifikowanego linergistę, to 100zł, który, z chwilą podjęcia decyzji o wykonaniu zabiegu, wliczony zostanie w jego cenę. Przewidywany czas trwania konsultacji 40-60 min.

 • W  jaki sposób mogę zapłacić za zabieg?

Opłata za zabieg może zostać uiszczona w całości w dniu pierwszego zabiegu lub w dwóch ratach po 50% płatnych w dniu pierwszego i drugiego zabiegu. Przyjmujemy płatności kartą i gotówką.

 • Jak mogę umówić się na konsultację?

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce KONSULTACJA.