facebook

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja

Klinika oferuje zabiegi, które mogą optycznie zagęścić fryzurę. Wśród propozycji znajduje się mikropigmentacja skóry głowy - procedura polegająca na wprowadzeniu barwnika w wierzchnie warstwy naskórka. Do aplikacji używa się cienkiej, jednorazowej, sterylnej igiełki do akupunktury. Za pomocą tego narzędzia tworzona jest imitacja krótko ściętej fryzury. Mikropigmentacja włosów stanowi więc rodzaj tatuażu, który ma na celu przyciemnienie odsłoniętych miejsc na głowie.

Problemy z łysieniem

Utrata włosów to częsty problem we współczesnym świecie. Na łysienie może wpływać dieta, stres, uwarunkowania hormonalne, podejmowane terapie i wiele innych czynników. W naszej klinice nie możemy sprawić, że fryzura odrośnie, ale możemy pomóc zakamuflować puste obszary za pomocą mikropigmentacji. Zabieg polega na naniesieniu tysiąca drobnych punkcików, które przypominają odrastające cebulki i zaciemniają skórę głowy. Procedura w niektórych przypadkach może stanowić alternatywę dla przeszczepów

Łysienie u mężczyzn

Zabieg mikropigmentacji może być wykonywany u mężczyzn, na przykład dla zakamuflowania problemu zakoli lub tak zwanej tonsury na czubku głowy. Wytatuowane punkty imitują cebulki odrastające po męskim goleniu maszynką. Procedura pomaga też ukryć różnego rodzaju blizny i przebarwienia.

Łysienie u kobiet

Utrata włosów dotyczy nie tylko mężczyzn, zdarza się także u kobiet. Mikropigmentacja może być stosowana także przy dłuższych fryzurach u kobiet borykających się z wszelkiego rodzaju problemami związanymi z łysieniem. Puste miejsca na skórze zostają przyciemnione barwnikiem dobranym do karnacji kobiety, który optycznie zagęszcza włosy.

Na zabieg tatuowania skóry głowy składają się zazwyczaj trzy sesje, podczas których, w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów kobiet i mężczyzn, rekonstruowana jest linia włosów i pokrywane odsłonięte obszary. Zabieg jest w pełni odwracalny, jego efekty można skorygować lub całkowicie usunąć przy użyciu lasera.