facebook

Zastosowanie mikropigmentacji skóry głowy

Zastosowanie

W klinice Zawadzka przeprowadzamy procedury, które pomagają klientom zbliżyć się do ich ideału atrakcyjnego wyglądu. W naszej ofercie znajduje się mikropigmentacja skóry głowy, polegająca na wprowadzaniu barwnika do naskórka. Tego rodzaju tatuaż ma na celu zakamuflowanie procesu łysienia i stworzenie imitacji naturalnej fryzury.

Mikropigmentacja - dla kogo?

Mikropigmentacja włosów może okazać się pomocna dla kogoś, kto cierpi na łysienie plackowate, ponieważ barwnik przyciemnia odsłonięte miejsca na głowie, a “placki” stają się mniej widoczne. Na tego rodzaju zabiegi upiększające często decydują się mężczyźni, aby wyrównać zakola, zrekonstruować naturalną linię włosów czy zakamuflować proces łysienia na czubku głowy. Zabieg optycznie zagęszcza fryzurę, stwarzając wrażenie odrastających cebulek. Mikropigmentację stosuje się również jako sposób na ukrycie blizn czy ukrycie śladów po oparzeniach. Zatem na pytanie, dla kogo to propozycja, można odpowiedzieć, że dla osób, które chcą zakamuflować plackowate ubytki w owłosieniu, ukryć ślady blizn i oparzeń lub po prostu się upiększyć.

Medyczny tatuaż skóry głowy

Mikropigmentacja jest również nazywana medycznym tatuażem. Proces polega na naniesieniu na skórę tysięcy drobnych
punkcików, które przypominają ślad ogolonych włosów. Istnieje możliwość wyboru barwnika tak, by odpowiadał
naturalnemu kolorytowi karnacji klienta. Zabieg upiększający stosuje się zarówno dla zakamuflowania procesu łysienia
całej skóry głowy, jak i u kogoś z łysieniem miejscowym czy plackowatym. Tatuaż pozwala również na ukrycie blizn
i śladów po oparzeniach.

Zastosowania kamuflującego zabiegu upiększającego

Zabieg stosuje się najczęściej w celu ukrycia postępującego procesu utraty włosów i zatuszowania odsłoniętych miejsc, tzw. placków, które mogą się pojawiać także w wyniku oparzenia czy bliznowacenia. Dla kogoś może to być równoznaczne z upiększeniem lub tylko służyć zakryciu śladów po urazie jak na przykład blizny pooparzeniowe.

Już dziś umów się na Konsultację!.