facebook

Mikropigmentacja a tatuaż tradycyjny

Mikropigmentacja, a tatuaż

Choć technika wykonywania mikropigmentacji skóry głowy może przypominać wykonywanie tatuażu, to tych procesów nie należy utożsamiać. Warto poznać najważniejsze różnice, aby zrozumieć znaczenie przeprowadzania zabiegu mikropigmentacji oraz nie dać się oszukać specjalistom wykonującym go bez odpowiedniego przygotowania.

Pigment i igła

Podczas mikropigmentacji skóry głowy wykorzystujemy specjalnie do tego celu przeznaczone barwniki biodegradowalne. Posiadają one całkowicie inny skład i konsystencję niż pigmenty stosowane w studiach tatuażu bądź salonach makijażu permanentnego. Podczas mikropigmentacji pigment wprowadzany jest metodą jednoigłową w wierzchnie warstwy naskórka. Uwaga! Rozmiar igły ma nieznaczny wpływ na efekt zabiegu. Bardziej liczy się głębokość wprowadzenia pigmentu. Nie warto więc dać się zwieść gabinetom, które reklamują się posiadaniem „najmniejszych”, „najcieńszych” czy „mikroskopijnych” igieł. Podczas zabiegu wykorzystuje się cienką igłę do akupunktury.

Technika

Mikropigmentacja bazuje na technice bardzo płytkiego penetrowania naskórka. Kropki mają imitować odrastające włosy. Zbyt głębokie wprowadzenie igły spowodowałoby efekt rozlanych, za dużych punktów. Głębokie wprowadzanie igły to cecha tatuażu, nie mikropigmentacji. Rozważając poddanie się zabiegowi mikropigmentacji należy dokładnie sprawdzić gabinet. Tej procedurze bliżej jest do medycyny estetycznej, aniżeli do tatuowania. Wszelkie ogłoszenia, w których tatuażyści oferują mikropigmentację jako dodatkową usługę w ramach studia lepiej omijać szerokim łukiem.

Naturalna barwa

Niektóre osoby mogą obawiać się efektu zielonkawo-niebieskiego odcienia pigmentu, jak ma to miejsce w tatuażu. Nic bardziej mylnego! Pigmenty stosowane w mikropigmentacji zasadniczo różnią się od farb wykorzystywanych w tatuowaniu ciała. Nasze pigmenty posiadają w składzie naturalne składniki, które nie wywołują podrażnień, ani reakcji alergicznych. Pochodzą od licencjonowanych dostawców działających w branży medycyny estetycznej. Intensywność odcienia dopasowywana jest indywidualnie, do naturalnego koloru włosów.

Efekty można usunąć

W razie potrzeby efekty mikropigmentacji można skorygować, a nawet całkowicie usunąć za pomocą lasera. W przypadku tatuażu procedura usuwania jest trudna, długotrwała i nie zawsze idealna.

Podsumowanie

Mikropigmentacja, choć polega na wprowadzeniu do wierzchnich warstw naskórka pigmentu, ma niewiele wspólnego z tatuażem. Bezpieczny i biodegradowalny pigment wprowadzany jest do płytkich warstw naskórka w postaci punktów imitujących odrastające włosy. Trzykrotne powtórzenie sesji i indywidualny dobór koloru pigmentu pozwalają na uzyskanie w stu procentach naturalnego efektu ukrycia blizn, przebarwień, zakamuflowania łysienia, rekonstrukcji linii włosów lub zagęszczenia włosów.